Projekty

proj2Po schůzce s klientem na pozemku je po vzájemné dohodě vypracován návrh nebo projekt zahrady, který je v průběhu jeho tvorby několikrát konzultován a upravován s ohledem na přání klienta, ale i možnou míru proveditelnosti nebo vhodnosti vybraných rostlin či prvků v dané lokalitě. Součástí projektu je grafická vizualizace zamýšlených úprav, osazovací plán, seznam rostlin, seznam prvků, rozpočet atd.

 

Výsadby

vysadbaNa základě návrhu či projektu jsou prováděny potřebné zásahy před začátkem vlastních zahradnických prací jako likvidace starého porostu, chemické odplevelení pozemku, terénní úpravy a modelace, drenáže, vytýčení záhonů. Instalace záhonových obrub a jiné. Poté je provedena výsadba květin, keřů a stromů, jejich ošetření a zálivka. Záhony jsou dále pokryty netkanou textilií a pokryty mulčovací kůrou, dřevní štěpkou, okrasným kačírkem či kamennou drtí či kameny.

Trávníky

travnikZaložení trávníku se provádí předseťovou přípravou půdy spočívající v mechanickém narušení půdy rotavátorem, následném uhrabáním půdy, výsevem travního semene a uválcováním. V případě pokládky travního koberce je na srovnaný podklad tento kladen a důkladně zalit. Jako prevence před vyplavením a k podpoře rychlého vyklíčení semene doporučujeme překrytí nově vysetého trávník nakrývací fólií.

Údržby zahrad a areálů

kaceni

Zajišťujeme také sezónní údržbu zahrad. Sem patří ořezy stromů a keřů, přihnojení, ochrana rostlin proti chorobám a škůdcům, pokos trávníků vč. vertikutace a přihnojení na začátku sezóny. Dále provádíme kácení dřevin a údržbu průmyslových areálů.

 

Copyright (c) Progreen 2015. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com